Kdo jsem?

VĚČNÝ ŽÁK A BOŘIČ MÝTŮ

Začínal jsem jako fotograf krajinář ale také na střední škole jsem jako mladý student psal a fotil do novin. Rád jezdím na kole, rád vařím. Také rád lenoším, cestuji do míst kde jsem nikdy nebyl. Ale zároveň se rád vracím na místa kde je mi nejlépe. Jsem člověk, který má rád společnost a hlavně zábavu, humor, adrenalin… Jsem takový ten člověk do nepohody, nijak náročný. V životě se musí stále něco dít aby nebyla nuda, ta je mým nepřítelem.

Jaký jsem?

JAK JI OTEVŘU TAK UŽ JI NEZAVŘU

Sám o sobě vím, že jsem hodně upovídaný. Jsem společenský, řekl bych že i pro každou špatnost. Nebráním se ničemu, vše neznámé je mi výzvou. Rád se učím něčemu novému klidně i mimo svojí práci. Když něco neumím nebo nevím, dokážu si poradit.

Co o mě říkají?

MÁ VELKÉ SRDCE A UMÍ NASLOUCHAT

Přátelé o mě tvrdí, že jsem hodný a mám velké srdce, umím naslouchat ale také jsem dobrý společník. Občas zapomínám, mám svoji hlavu ale umím pomoci když je potřeba.

Můj život a koníčky?

ŠŤASTNĚ ZAMILOVANÝ

Do mého života patří moje snoubenka, náš společný chlupatý přítel Falco a dvě zlobivá morčátka. Plánujeme rodinu. Rádi cestujeme a to buď pěšky nebo na čtyrech kolech. Bavím mě kromě fotografování a jízdy na kole, také vaření a pečení. Momentálně jsem se pustil do pečení dortů. Bavíme také filmovat…

Odkud jsem a kde žiji?

KŘÍŽEM KRÁŽEM, CESTOU NECESTOU

Jsem rodákem obce Staré Křečany, kde jsem žil zhruba do svých 22 let. Pak jsem se šťatně zamiloval ale každá hezká láska má i konce a tak jsem se později vrátil. Druhým takovým domovem je Děčín, kde v současné době žiji se svojí polovičkou. Mým snem je bydlet na ostrově, kolem jen moře 😀 ale o tom sní asi každý…

Odkdy svatby a proč?

JEDNA VELKÁ NÁHODA A PAK UŽ SE TO VEZE

Svatby jsem začal díky svému kamarádovy, který neměl fotografa. A tak to padlo na mě, od té doby mám za sebou od roku 2010 asi 60 svateb. Většinou ale fotím buď vesnické svatby, mezinárodní nebo spíše více národové. Hlavně často těhotné nevěsty a nebo špetku adrenalinu. Fotím hlavně pro lidi obyčejné, přirozené a hlavně pro ty co mají rádi zábavu. Asi největším rekordem byl rok 2016 kdy jsem nafotil 27 svateb.

Článek o tom jaký jsem

OTEVŘENÝ DOPIS, ČI MYŠLENKOVÉ POCHODY, ČTI DÁLE…

Napsal jsem jeden takový krátký dlouhý text. Je to tzv. otevřený dopis o tom co se stane všem fotografům ale je to takové moje otevření o tom jak je možná těžké neposlouchat okolí a být opravdu sám sebou. Doporučuji si přečíst „Jak jsem nevyhořel„.

Jak jsem na tom s jazyky?

KDYŽ TAK POUŽIJI RUCE A NOHY… ONO TO PŮJDE.

Mateřský jazyk je čeština ale nemám problém se dorozumět na Slovensku 🙂 a v Polsku. V současné době se učím anglický jazyk. Hlavně hovorově…

Co čtu za časopisy?

MÁM SVÉ ÚZKÉ POLE A TAM SE CHCI I DOSTAT

Časopis, který je na prvním místě je FotoVideo, tenhle časopis miluji. Druhým časopisem, který je takovou inspirací kam vycestovat je Everest a v neposlední řadě je i časopis Tvoje Svatba. Samozřejmě se kouknu i jinam, hlavně cestovatelské a fotografické časopisy. Hledám v nich inspiraci, nápady a příběhy.

Čím fotím?

TAK TROCHU NÁVRAT DO STARÝCH ČASŮ

Fotím výhradně technikou od Fujifilm, společně s objektivem. Používám X-T10 a také budu pořizovat X-T20. Fuji mě okouzlilo natolik, že jsem opustil plně vybavenou zrcadlovku. Fuji jeho retro podobou mi připomíná mé začátky focení s fotoaparátem FED3.