Novoroční procházka na Děčínský Sněžník

Novoroční procházka na Děčínský Sněžník

Hned první novoroční den přilákal mnoho turistů na rozhlednu Děčínský Sněžník. Už od ranních hodin se začalo plnit parkoviště u hotelu Hřebenová bouda, kolem desáté hodiny nebylo možné zaparkovat. Lidé tak proto svá auta parkovali všude, kde se dalo. I přesto, že počasí nebylo nejteplejší, vylákalo i na tento vý-let mnoho rodin, pejskařů, ale také mladé rodiny s kočárky.

Výstup po asfaltové cestě byl do určitého úseku vcelku suchý. Ale do lesa se vkročit moc nedalo. Drážďanská vyhlídka byla tak trochu nedostupná. Ze všech cest se stala jedna velká bahnitá cesta, ale i přes to všechno byl v lese klid a dal se krásně vnímat příjemný vánek. Z rozhledny byl i přes nepříznivé počasí dostatečný výhled do blízkého okolí. Kromě města Děčína a Jílové byly vidět kopce v Německu a Buková hora. Mnoho návštěvníků si fotilo výhled i zamrzlé okolí. I přesto, že bylo blátivo, velké vodní plochy byly zamrzlé. Děčínský Sněžník tak mohlo během jednoho dne navštívit asi 500 lidí. Jen já s manželkou jsme mohli potkat přibližně 150 lidí, převážná část byly rodiny s dětmi a mnoho pejskařů. Každému tento výlet doporučuji. I za nepříznivého počasí lze vidět krásu naší země.

text a foto: Lukáš Černý www.lukascerny.eu

Článek také najdete v elektronické podobě ZDE (článek na straně 6. dole).

Fotografie take najdete na Zonerama.cz.

V příštím čísle Jílovské sovy najdete další článek jako tip na výlet do okolí Českého Švýcarska. V každém čísle tak bude článek o zajímavém místě. Pokud i vy znáte nějaké místo, které stojí za zveřejnění, dejte vědět. Vycestuji a napíši článek. O cestování také obohatím tento blog. Samozřejmě v brzké době také uvedu i odkazy na jiné časopisy, případně noviny kde je možné tyto články z cest, foto výletů nebo expedic se dočíst.