Můj začátek ve zkratce

Od roku 2012 fotím svatby, již 80 svateb nafoceno z různých koutů České republiky. Mnoho různých mezinárodní svateb na zajímavých hradech, zámcích a panstvích. V různých jazycích.

Od roku 2015 nafoceno v ateliéru a exteriéru cca 200 rodin. Nejčastěji v Děčíně.

Od roku 2017 na vítání občánků nafoceno 35 miminek. Ze místa jako je Česká Kamenice, Kamenický Šenov a Staré Křečany.

Reportáže fotím už od 15ti let a těch je opravdu mnoho. Začínal jsem jako reportážní fotograf pro přírodovědný kroužek Ranger Staré Křečany, později jsem fotil do novin různé reportáže převážně z kultury. Později i placené firemní reportáže, nebo pro města a obce.

Několik fotoexpedic a fotovýletů do Českého Švýcarska a dalších koutů České republiky.

A jak to vlastně začalo?

Ve 14ti letech jsem často okukoval tátův kinofilmový fotoaparát FED3, se kterým jsem později také začal fotit na diafilm nebo černobíly film. Do dnes mám filmy schované a chci je v brzké době začít skenovat a digitalizovat. První reportáží do novin byly Brtnické ledopády, později často jako začínající reportér do Starokřečanského zpravodaje. 

V 15ti letech jsem se nakonec rozhodl jít nejdříve studovat polygrafickou školu s tím, že po ukončení toho to studia nastoupím na fotografickou školu. Měl jsem možnost učit se fotografické technice mnoho kamarádů mého otce a také od otce, který dříve také fotil reportáže. 

Když už jsem měl po škole a nastoupil do prvního zaměstnání věnoval jsem se často focení reportáží, které jsem nabízel do novin nebo dříve začínajícím blogům

První fotoaparát byl ukrajinský kinofilmový fotoaparát FED3, později jsem fotil na kinofilm s fotoparátem značky OLYMPUS. Později první digitální fotoaparát značky UMAX, později PANASONIC a pak první zrcadlovku CANON. Této značce jsem se držel dlouho i přesto, že jsem chvíli fotil s NIKONem. Dnes fotím technikou FUJIFILM, mám zde ale stále kinofilmovou zrcadlovku CANON. 

Od roku 2005 kdy jsem začal fotky digitálně zálohovat až do dnešní doby, kdy jsem v jeden den se pokusil sečíst kolik bylo nafoceno dat. Je to cca 4 až 5 terabajtů, jelikož se formát fotky v megabajtech různě mění odhaduji, že je nafoceno cca 1-2miliony fotografií. Ze začátku jsem fotil na JPG (průměrně fotka měla 5 mega), od první zrcadlovky fotím do RAWu (průměrně 10 mega).  

v roce 2009 kdy jsem nastoupil do redakce časopisu Koktejl se trochu moje cesta fotografa změnila, věnoval jsem se Českému Švýcarsku. Až v roce 2010 jsem nafotil svojí první svatbu (pro spolužáka), a od té doby se mne focení svateb drží. V roce 2012 jsem se tomuto oboru začal věnovat na živnost společně s mým druhým oborem se zaměřením na grafiku.

Některé mé fotografie z cest a reportáží jste mohli zhlédnout na mé výstavě. Od roku 2009 až do roku 2016 proběhlo cca 18 výstav a to v Děčíně, Jílové, Česká Lípa, Šluknov, Rumburk, Praha, Litoměřice, Varnsdorf.

Věřím, že další kroky půjdou stále kupředu a dalším zkušenostem a možnostnem…