1. prosince startujeme aneb revoluce začíná

Není to tak dlouho co se náš ateliér přestěhoval z Děčína do Ústí nad Labem, a tedy teď proběhlo stěhování další. Určitě každý kdo podniká to zná, že než najdete to správné místo tak se občas odstěhujete vícekrát. Bodova Grandu nese dlouholetou historii a má své klady a le i zápory. Každý kdo byl v Grandu ví své a já osobně nelituji 7,5 měsíců v Grandu. Byl to pro nás velký start. 

V roce 1996 to mi bylo zhruba 14 let, kdy jsem pořídil první portrétní fotografii na manuálním fotoaparátu FED3 a tím to celé začalo. Sice moje první střední škola byla polygrafická v Rumburku v oboru grafik a fotografa jsem si později udělal v rámci dálkového studia při zaměstnání. Celou dobu jsem se věnoval reportážní fotografii. Učil mne vlastní otec, který má v tomto ohledu zkušenosti. Začínal jsem jako fotograf na fotoaparátech FED3, Fujifilm, Pentax, Nikon ale první digitální zrcadlovku jsem měl Canon. Tu jsem pořídil v roce 2006 a až do roku 2016 jsem fotil je s touto značkou. Ale když jsem v roce 2016 potkal kolegu a dobrého fotografa Vojtu Hurycha, přešel jsem na značku Fujifilm. A u té jsem doposud. Je pravdou, že na Fuji to byl vcelku návrat. První fujinu jsem držel v ruce ještě jako student na škole. V té době ale digitální fotoaparát byl ještě ve vývoji a tak tedy jsem fotil i na filmy značky fuji. 

Svatbám se věnuji už hodně dlpouho tedy od roku 2011, a od té doby do dnešního roku 2018 je to už 92 svateb. Je toho hodně. Fotil jsem krátké, dlouhé, půldenní. Každá svatba má svoje, a nemohu úplně říci, která z nich byla nejlepší. Začátky byly a budou už dnes vzpomínkou, a snažím se svoji práci svatebního fotografa zdokonalovat. Fotím už 22 let, nejvíce reportáže, krajiny, portréty. Měl jsem několik výstav jako třeba v Praze, v Děčíně, v České Lípě a podobně. Celkem 15 výstav od roku 2009. Plánuji další ale až na rok 2020. Připracvuji výstavu v Ústí nad Labem ale také v Německu.

Dlouhou dobu jsem ateliér nepotřeboval, vždy jsem fotil venku na ulici, v přírodě, nebo ve starých budovách. Až v roce 2015 jsem si doma udělal vlastní malý ateliér. Otevřel jsem jej hlavně na přání klientů ze svatby aby bylo kde fotit jejich miminka. Než se ateliér přestěhoval do Ústí nad Labem, prošlo ateliér 50 rodin.

Když jsem v roce 2017 uvažoval o ateliéru mimo domov bylo těžké něco najít, nakonec v roce 2018 jsem našel místo. Pro start to bylo dobré. Jednou to stěhování příjde, taková myšlenka ve mne byla. A nakonec přišla na podzim toho to roku. Když jsem místo viděl, hned jsem si řekl: „Beru to, není nad čím přemýšlet, cena a místo je dobré. Jsem v centru ale i je tu park, parkování, muzeum, divadlo. To bude dobré, děkuji…“. 

Otevření ateliéru neslo ale také své šedé stránky, ozvala se konkurence. Vcelku mě to těší, protože na škole v předmětu ekonomie nám učitel říkal „když se ozve konkurence, svoji práci děláte dobře“. To mě těší a vím, že v tomto oboru je pro některé boj. Já jsem svůj, ano těší mne to ale jsem toho názoru, že klient je ten který si vybere svého fotografa. A tedy je na vás, za kým půjdete. Je tu v okolí mnoho fotografů a je jen na vás za kým půjdete. Každý má své ceny, každý má své služby a svůj přístup. 

Tím přestěhováním je to takové rychlá revoluce. Kromě toho, že se věnuji fotografováním svateb, produktové fotografii, portrétům. Dále pracuji jako grafik, vydávám pohlednice, věmnuji se tisku obrazů na plátno a když to jde rád pomohu začínajícím fotografům v jejoich osobní vývoji. 

Každý můj krok je lepší cesta a věřím, že i vaše spokojenost je naše ikona.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CroatianCzechEnglishGermanRussianSlovak